Обавештење у вези са противепидемијским мерама

У Општој болници „Др Радивој Симоновић“ Сомбор се почевши од 22. априла 2024. године предузимају следеће мере за превенцију и сузбијање респираторних инфекција, и то:

1. Укида се обавезност ношења заштитних маски у Општој болници „Др Радивој Симоновић“ Сомбор;
  2. Дозвољавају се посете пацијентима у периоду од 14.00 до 15.00 часова, и то следећим данима: понедељак, четвртак и недеља;
  3. Укида се обавезно тестирање као услов за пријем на болничко лечење;
  4. Изолација пацијената оболелих од заразне болести COVID -19 траје до 24 сата након престанка  температуре, а највише до 10 дана од појаве симтома и знакова болести;
  5. Не постоји обавеза тестирања на SARS-CoV-2 код пацијената са симптомима акутне респираторне инфекције, осим у случајевима када ординирајући лекар постави индикације за тестирање ради диференцијалне дијагнозе и/или прописивања терапије.