По огласу број 24.-4635/2023, расписаном и објављеном дана 23. јуна 2023. године на Огласној табли Националне службе за запошљавање – Филијала Сомбор за пријем у радни однос на НЕОДРЕЂЕНО ВРЕМЕ на упражњено радно место по Правилнику о организацији и систематизацији послова Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор број 24.3888/2023 од 01. јуна 2023. године (у даљем тексту: Правилник), изабран је кандидат:

• ДУШАН БУНЧИЋ, за обављање послова радника обезбеђења без оружја у Одсеку за возног парка и обезбеђења при Одељењу за техничке послове, Служба за техничке и друге послове,

а за пријем у радни однос на ОДРЕЂЕНО ВРЕМЕ изабране су следеће кандидаткиње:

• РОЗАЛИЈА МАРОШ, за обављање послова спремача/ спремачице просторија у којима се пружају здравствене услуге на Дечијем одељењу, Служба за педијатрију, због замене запослене која је привремено спречена за рад – најдуже до њеног повратка са боловања,

• ЈЕЛЕНА БЕРЕТИЋ, за обављање послова спремача/ спремачице просторија у којима се пружају здравствене услуге на Одељењу за пријем, тријажу и збрињавање ургентних стања, Сектор за заједничке медицинске делатности, због повећаног обима посла, а на период најдуже до три (3) месеца,

• МОНИКА ВУЈЕВИЋ, за обављање послова спремача/ спремачице просторија у којима се пружају здравствене услуге на Одељењу за пријем, тријажу и збрињавање ургентних стања, Сектор за заједничке медицинске делатности, због повећаног обима посла, а на период најдуже до три (3) месеца, и

• АНАМАРИЈА САБО, за обављање послова спремача/ спремачице просторија у којима се пружају здравствене услуге на Одељењу за анестезију, реаниматологију и интензивну терапију, Сектор за заједничке медицинске делатности, због замене запослене која је привремено спречена за рад – најдуже до њеног повратка са боловања,

као кандидати који у потпуности испуњавају услове предвиђене Огласом и Правилником о организацији и систематизацији послова Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор.

За обављање послова на одређено време наведених под тачком II.3. предметног огласаспремача/ спремачице просторија у којима се пружају здравствене услуге на Одељењу за анестезију, реаниматологију и интензивну терапију, Сектор за заједничке медицинске делатности није изабран ни један кандидат јер је одсутној запосленој закључено боловање.

Изабрани кандидати Душан Бунчић, Розалија Марош, Јелена Беретић, Моника Вујевић и Анамарија Сабо су дужни да у року од 8 (осам) дана од дана објављивања ове одлуке на интернет презентацији Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор (www.bolnicasombor.org.rs) Одсеку за кадровске послове доставе лекарско уверење о здравственој способности за обављање напред наведених послова издато од стране органа надлежног за медицину рада (Службе/ Института за медицину рада/ Завода за здравствену заштиту радника).

Изабране кандидаткиње Розалија Марош и Моника Вујевић су дужне да у року од 8 (осам) дана од дана објављивања ове одлуке на интернет презентацији Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор (www.bolnicasombor.org.rs) Одсеку за кадровске послове доставе оверену фотокопију документа из којег се види да су кандидаткиње започеле имунизацију против вируса Хепатитиса Б, а иаабрана кандидаткиња Анамарија Сабо је дужна да у року од 8 (осам) дана од дана објављивања ове одлуке на интернет презентацији Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор (www.bolnicasombor.org.rs) Одсеку за кадровске послове достави оверену фотокопију документа из којег се види да је кандидаткиња започела имунизацију против вируса Морбила, осим у случају постојања медицинске привремене или трајне контраиндикације утврђене код кандидаткиње коју утврђује доктор медицине одговарајуће специјалности или стручни тим за контраиндикације, у ком случају је кандидаткиња дужна о томе доставити извештај неког од надлежних органа.

Уколико изабрани кандидати Душан Бунчић, Розалија Марош, Јелена Беретић, Моника Вујевић и Анамарија Сабо буду испуњавали здравствене услове потребне за обављање напред наведених послова, са изабраним кандидатима Душаном Бунчићем, Розалијом Марош, Јеленом Беретић, Моником Вујевић и Анамаријом Сабо ће се засновати радни однос закључењем уговора о раду, у вези чега ће изабрани кандидати бити лично контактирани од стране Одсека за кадровске послове.

Ову одлуку објавити на интернет презентацији и огласној табли Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, те копије исте доставити организационим јединицама за које је расписан предметни оглас.