Бесплатни превентивни прегледи 28.10.2018. године

У складу са акцијом бесплатних превентивних прегледа коју је покренуло Министарство здравља Републике Србије дана 28.10.2018. године у периоду од 08.00 до 16.00 часова Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор организује групу превентивних прегледа коју сачињавају:

1. Ултразвучни преглед абдомена,
  2. Лабораториске анализе – ХОЛЕСТЕРОЛ и ТРИГЛИЦЕРИДИ,
  3. Мамографија.

Сви наведени прегледи и анализе обављаће се у просторијама Службе за радиолошку дијагностику – приземље Хируршког блока Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, улица Војвођанска бр.75.

Прегледе могу обавити сви заинтересовани грађани, дакле и они грађани који немају регулисано здравствено осигурање.

НАПОМЕНА:

1. Пацијенти који намеравају обавити преглед ултразвук абдомена не треба да усносе храну 6 (шест) сати пре прегледа, а течност 3 (три) сата пре прегледа.
  2. Мамографски преглед дојки обављају пацијенткиње старије од 45 година.
    Уколико је пацијенткињи раније већ рађена мамографија од претходне мамографије треба да је прошло минимално 2 (две) године, уз обавезно достављање ранијих мамографских снимака и документације везане за раније прегледе дојки.
    Пацијенткиње које још увек имају менструални циклус неопходно је да мамографско снимање обаве у периоду од 1. до 10. дана циклуса.