Збрињавање повређене деце у Општој болници Сомбор

У ноћи 12.07.2020. године на Одељењу за пријем, тријажу и збрињавање ургентних стања Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор довезено је колима хитне медицинске помоћи петоро деце, у доби од 8 до 15 година, због повреда насталих након урушавања рингишпила у селу Колут, поред Сомбора.

Одмах по пријему започета је дијагностика повреда. На болничком лечењу и посматрању задржано је четворо повређених од којих је једно дете са тешким телесним повредама – прелом надлактице. Једно дете је пуштено кући са постављеном имобилизацијом преломљене кључне кости.
Троје, иницијално са лаким телесним повредама, примљено је на Одељење за хирургију Опште болнице Сомбор ради посматрања.

Сви повређени су стабилног општег стања и нису животно угрожени.

У збрињавању повређених учествовали су лекари специјалисти ургантне медицине, радиолози, хирурзи и ортопеди Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор.