Обавештење о новој функционалној реорганизацији одељења Опште болнице Сомбор

Поштовани, због побољшања епидемиолошке ситуације и смањења броја пацијената оболелих од заразне болести COVID-19, обавештавамо јавност да од 01. јуна 2022. године долази до измена у организацији рада следећих одељења Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор:

Ковид одељење за плућне болести, које је до сада било смештено у згради Одељења за плућне болести, од 1. јуна премешта се у зграду Дијабетичарског диспанзера, где се тренутно налази Наранџасти пункт.

Сви пацијенти који имају симптоме COVID-19 инфекције и даље долазе на Наранџасти пункт (зграду Дијабетичарског диспанзера).

Тестирање пацијената довежених колима СХМП, код којих постоји сумња на COVID-19 инфекцију, обавља се као и до сада на Наранџастом пункту. Молимо Службу ХМП да буду стрпљиви и да сачекају резултате тестирања на SARS CoV-2 инфекцију пре одвожења пацијента на неко друго одељење.

Одељење за инфективне болести са амбулантом за инфективне болести премешта се у зграду Одељења за плућне болести.

С поштовањем,
в.д. директора Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор