Обавештење о новој функционалној реорганизацији одељења Опште болнице Сомбор

На основу новонастале ситуације у трећем таласу борбе против епидемије Covid 19 и великог броја новозаражених, Општа болница Сомбор морала је да изврши значајну функционалну реорганизацију како би обезбедила већи капацитет Covid Одељења.

С тим у вези, осим Одељења за плућне болести, и зграда Интерног одељења користи се у сврху смештања пацијената оболелих од ковида.

Интерно одељење премештено је на III спрат Хируршког блока, односно у део Одељења за ортопедију.

Интернистички пријем и преглед пацијената се обавља у склопу Одељења за хитан пријем и збрињавање ургентних стања у приземљу Хируршког блока.

Дечија респираторна амбуланта се налази у згради Специјалистичких амбуланти и до ње се долази са стране улице Симе Матавуља, колским улазом у Болницу.

в.д. директора Опште болнице Сомбор
др Драган Растовић