Донација важног медицинског уређаја за сомборску болницу

Општа болница „Др Радивој Симоновић“ у Сомбору, богатија је за нови медицински уређај, вредан поклон, инфузиону пумпу. У питању је софистицарни медицински уређај намењен за инфузију лекова у систем пацијентове циркулације, који омогућава потпуну контролу дозе лека и раствора који се даје бебама, чиме се смањују грешке и доприноси побољшању медицинске неге пацијената.

Акција набавке новог уређаја, спроведена је на иницијативу Момира Миоковића, који је уз помоћ донатора Џими комерц, Метеор комерц, Пољопривредне стручне службе, ВУ Протеинка, ЈКП Енергана, ЈКП Водоканал, ЈКП Зеленило, као и фирме „Meditech“, која је увезла апарат и том приликом се одрекла своје зараде, прикупио потребан новац, захваљујући којем је купљен овај изузетно важан апарат у вредности од 182.000 динара.