Изјава о мисији, визији и стратешким циљевима

На основу члана 19. Статута Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор и члана 37. Пословника о раду Управног одбора, Управни одбор Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор на седници одржаној 28.01.2014. године донео је следећу Одлуку:

Усваја се Изјава о

МИСИЈИ

Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор је установа секундарне здравствене заштите која пружа доступну свеобухватну, континуирану и безбедну здравствену заштиту становништву западно-бачког региона. Тимским радом уз максимално коришћење расположивих ресурса и уз континуирано унапређење квалитета рада пружамо здравствене услуге у сфери дијагностике, амбулантно поликлиничког и стационарног лечења пацијената.

Применом савремених медицинских технологија, спровођењем планираних активности које су усклађене са националном здравственом политиком и применом искуства медицинских стручњака настојимо да будемо стожер у здравственој заштити становништва.

ВИЗИЈИ

Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор стреми досезању препоручених стандарда у свим сферама рада тежећи максималној координацији и синхронизацији свих здравствених установа Региона кроз управљање квалитетом наше настојање ће бити изврсност у нивоу пружања здравствене заштите становништва.

СТРАТЕШКИМ ЦИЉЕВИМА УСТАНОВЕ ЗА ПЕРИОД 2014 до 2019

• Стратешки циљ 1: Завршетак изградње и опремање Одељења Неурологије и реконструкција Грудног одељења и  зграде Специјалистичких амбуланти.
  • Стратешки циљ 2: Увођење система безбедности пацијената и запослених
  • Стратешки циљ 3: Усвајање нових технологија у раду служби и одељења