Испоручено 30 болничких, електричних кревета Општој болници Сомбор

У понедељак, 13.09.2021. године Општој болници “Др Радивој Симоновић” Сомбор испоручено је 30 болничких, електричних кревета од којих су 10 кревета за интензивну негу типа “Елеганза 2” и 20 кревета за полуинтензивну негу типа “Елеганза 1”, произвођача ЛИНЕТ, Чешка. Сви кревети су са антидекубиталним мадрацима у потпуноисти опремљени за збрињавање и негу најтежих,  животно угрожених пацијената.

Ова значајна донација примљена је од стране Министарства здравља Републике Србије на основу сарадње са Светском банком из средстава Споразум о зајму (Пројекат “Хитан одговор Републике Србије на COVID-19”) између Републике Србије и Међународне банке за обнову и развој.

Нови кревети распоређени су Одељењу за анестезију и интензивну терапију као и интензивним негама Интерног одељења – Коронарна јединица и Одељењу за неурологију – Јединица за мождани удар.