Годину дана COVIDA-19 у Општој болници „Др Радивој Симоновић“ Сомбор

У току протеклих годину дана у Covid респираторној амбуланти Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор прегледано је укупно 7810 пацијената са сумњом на COVID-19.

Од првог позитивног пацијента на инфекцију Цовид 19, лечено је 1461 пацијент на Covic одељењима Опште болнице Сомбор, с тим што је за време „трећег таласа“, због повећаног прилива новозаражених, сем Covid грудног и Covid палијативе отворено још два одељења, а то су: Covid инфективно и Covid интерно одељење. Урађено је више од 8000 рендгена плућа и тестирано је 5145 пацијената PCR тестом, 4484 брзим антигенским тестом и 12500 серолошких тестирања. Општа болница Сомбор има 20 респиратора и за годину дана је било 46 интубираних пацијената (на механичкој вентилацији).

У раду Covid система били су укључени лекари: инфектолози, пулмолози, анестезиолози, интернисти, хирурзи и други специјалисти, млади лекари – специјализанти, као и медицинске сестре/техничари са свих одељења.

Сви запослени дали су максималан допринос својим знањем,вештином и способношћу у борби против Covid-а 19.