Обавештење о изменама у раду Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор

Због свеукупног погоршања епидемиолошке ситуације од понедељка, 09.11.2020. године мења се организација рада у Општој болници „Др Радивој Симоновић“ Сомбор.

Све специјалистичке и субспецијалистичке амбуланте радиће у смањеном обиму.

Сви пацијенти који захтевају хитне специјалистичке прегледе и даље се примају по установљеним протоколима.

До даљњег одлаже се елективни оперативни програм, сем оних интервениција и операција за које постоје услови да се обаве (у локалној анестезији или сл.).

Ради се ургентни оперативни програм, траума (повреде) и малигнитети.

Пријем онколошких пацијената за ординисање хемотерапије обавља се по редовним раније дефинисаним протоколима.

Пријем пацијената за дијализу обавља се по редовним раније дефинисаним протоколима.

Све радиолошке и друге дијагностичке процедуре обављаће се у складу са могућностима.

Уколико дође до погоршања тренутне епидемиолошке ситуације у нашем региону могуће су додатне измене у раду.