Дневни извештај о епидемиолошкој ситуацији – COVID 19

20.07.2020. године у респираторној амбуланти Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор прегледано је укупно 33 пацијента са температуром и респираторним симптомима.

20 пацијената је тестирано на Корона вирус.

Од тог броја код 9 пацијената је потврђено присуство Корона вируса.

Од позитивних 4 пацијента су примљена на болничко лечење, 5 пацијената је послато кући у самоизолацију.

1 пацијент PCR позитиван враћен из КЦВ.

1 пацијент PCR позитиван премештен је из изолације дечијег одељења у Ковид одељење.

1 пацијент PCR позитиван премештен је из изолације Одељења за инфективне болести у Ковид одељење.

1 пацијент PCR позитиван примљен је из респираторне амбуланте Дома здравља „Др Ђорђе Лазић“ Сомбор у Ковид одељење.

3 пацијента PCR позитивнa отпуштена су у кућну самоизолацију.

20.07.2020. године на болничком лечењу на Одељењу за инфективне болести Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор налази се 23 пацијента код којих је потврђен Корона вирус.