Саопштење са седнице Покрајинске владе одржане 18.07.2018. године

Покрајинска влада је на седници одржаној 18.07.2018., којом је председавао Игор Мировић, усвојила информацију о потреби реконструкције регионалне Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор.

У првој фази, Покрајинска влада ће, заједно са локалним самоуправама Сомбор, Апатин, Оџаци и Кула, обезбедити средства за суфинансирање израде пројектне документације за комплетну адаптацију зграде Хируршког блока која није темељније обнављана од како је завршена изградња 1987. године. Друга фаза обухвата доградњу новог дела блока за потребе Одељења за неурологију, Одељења за пнеумофтизиологију и Интерног одељења а трећа адаптацију осталих објеката и уређење прилазних путева и круга болнице.

Овим опредељеним средствима Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор може да започне припремне радове у расписивању јавне набавке за израду комплетне пројектне документације неопходне за адаптацију и реконструкцију зграде Хируршког блока.