По огласу број 24.-3428/2019, расписаном и објављеном дана 19. јуна 2019. године на Огласној табли Националне службе за запошљавање – Филијала Сомбор, за пријем у радни однос на НЕОДРЕЂЕНО ВРЕМЕ на упражњена радна места по Правилнику o организацији и систематизацији послова Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор бр. 29.-2025/2018 од 13. априла 2018. године, Правилнику о II изменама и допунама Правилника o организацији и систематизацији послова Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор бр. 31.-1151/2019 од 01. марта 2019. године и Правилнику о III изменама и допунама Правилника o организацији и систематизацији послова Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор бр. 31-1866/2019 од 03. априла 2019. године (у даљем тексту: Правилник), изабрани су следећи кандидати:

• ДР АЛЕКСАНДАР КЉАЈИЋ, за обављање послова доктора медицине на Интерном одељењу, Сектор за интернистичке гране,

• ДР МИЛОШ ПРОДАНОВ, за обављање послова доктора медицине на Одељењу за пријем, тријажу и збрињавање ургентних стања, Сектор за заједничке медицинске делатности,

• МАРКО АНТОНИЋ, за обављање послова вишег радиолошког техничара у дијагностици у Служби за радиолошку дијагностику, Сектор за заједничке медицинске делатности,

• АНА МРКОЊИЋ, за обављање послова медицинске сестре/ техничара на осталим болничким одељењима на Одељењу за хирургију, Сектор за хируршке гране,

• САЊА РИСТИЋ, за обављање послова медицинске сестре/ техничара на осталим болничким одељењима на Одељењу за ортопедску хирургију и трауматологију, Сектор за хируршке гране,

• МАЈА КОЈИН, за обављање послова медицинске сестре/ техничара на осталим болничким одељењима на Дечијем одељењу, Служба за педијатрију,

• АЛЕКСАНДРА ЂЕРМАНОВИЋ, за обављање послова медицинске сестре/ техничара у гинекологији и акушерству на Одељењу за гинекологију и акушерство, Служба за гинекологију и акушерство,

• МАЈА ВАГИЋ, за обављање послова спремача/ спремачице просторија у којима се пружају здравствене услуге у Одсеку за одржавање хигијене при Одељењу за санитарни надзор, одржавање хигијене и заштиту животне средине, Служба за техничке и друге послове,

• СТЕВО МАНОЈЛОВИЋ, за обављање послова помоћног радника на нези болесника на осталим болничким одељењима – носача болесника у Одсеку за одржавање хигијене операционих сала при Одељењу за санитарни надзор, одржавање хигијене и заштиту животне средине, Служба за техничке и друге послове,

• ДРАГАН МИКАЋ, за обављање послова помоћног радника на нези болесника на осталим болничким одељењима – носача болесника у Одсеку за одржавање хигијене операционих сала при Одељењу за санитарни надзор, одржавање хигијене и заштиту животне средине, Служба за техничке и друге послове,

а за пријем на ОДРЕЂЕНО ВРЕМЕ изабран је

• ДР УРОШ ПУПАВАЦ, за обављање послова доктора медицине на Одељењу за анестезију, реаниматологију и интензивну терапију, Сектор за заједничке медицинске делатности, због замене одсутне запослене, до њеног повратка, али не дуже од закључно са 19. октобром 2019. године,

као кандидати који у потпуности испуњавају услове предвиђене огласом и Правилником о организацији и систематизацији послова Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор.

Изабрани кандидати др Александар Кљајић, др Милош Проданов, др Урош Пупавац, Ана Мркоњић и Александра Ђермановић су дужни да у року од 8 (осам) дана од дана објављивања ове одлуке на интернет презентацији Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор (www.bolnicasombor.org.rs) Одсеку за кадровске послове доставе лекарско уверење о здравственој способности за обављање напред наведених послова издато од стране органа надлежног за медицину рада (Службе/ Института за медицину рада/ Завода за здравствену заштиту радника), као и потврду о спроведеној имунизацији/ вакциналном статусу – оригинал или оверену фотокопију.

Уколико изабрани кандидати др Александар Кљајић, др Милош Проданов, др Урош Пупавац, Ана Мркоњић и Александра Ђермановић буду испуњавали здравствене услове потребне за обављање напред наведених послова, са изабраним кандидатима др Александром Кљајићем, др Милошом Продановим, др Урошем Пупавцем, Аном Мркоњић и Александром Ђермановић ће се засновати радни однос закључењем уговора о раду, у вези чега ће изабрани кандидати бити лично контактирани од стране Одсека за кадровске послове.

Пошто остали изабрани кандидати у својим персоналним досијеима који се већ воде у Одсеку за кадровске послове имају приложен важећи доказ о испуњености здравствених услова за обављање напред наведених послова, радни однос са истима ће се засновати закључењем уговора о раду, у вези чега ће изабрани кандидати бити лично контактирани од стране Одсека за кадровске послове. Приликом закључења уговора о раду и они су дужни да Одсеку за кадровске приложе потврду о спроведеној имунизацији/ вакциналном статусу – оригинал или оверену фотокопију.