Оглас за пријем у радни однос

Расписује се:

О Г Л А С

За пријем у радни однос на ОДРЕЂЕНО време са пуним радним временом ЈЕДНОГ (1) СТРУКОВНОГ МЕДИЦИНСКОГ РАДИОЛОГА или ВИШЕГ РАДИОЛОШКОГ ТЕХНИЧАРА за обављање послова:

1. ВИШЕГ РАДИОЛОШКОГ ТЕХНИЧАРА У ДИЈАГНОСТИЦИОДСЕКА ЗА ИНТЕРВЕНТНУ КАРДИОЛОГИЈУ на ИНТЕРНОМ ОДЕЉЕЊУ, Сектор за интернистичке гране – ЈЕДАН (1) ИЗВРШИЛАЦ, због повећаног обима посла, а на период до шест (6) месеци.

* * * * * * * * * * * * * * * *

Поред општих услова предвиђених законом кандидат приликом пријављивања на оглас за обављање послова под тачком I.1. треба да испуњава и следеће услове:

• завршено високо образовање, и то:

• на струковним студијама првог степена из области медицинских наука (основне струковне студије) по пропису који уређује високо образовање, почев од 10. септембра 2005. године – смер струковни медицински радиолог, односно

• на основним студијама из области медицинских наука у трајању од најмање две године, по пропису који је уређивао високо образовање до 10. септембра 2005. године – смер виши радиолошки техничар.

Потребна додатна знања/ испити/ радно искуство за обављање послова под тачком I.1.:

• положен стручни испит за звање струковни медицински радиолог или виши радиолошки техничар

• поседовање лиценце за обављање послова струковног медицинског радиолога или вишег радиолошког техничара издате од стране Коморе медицинских сестара и здравствених техничара Србије

• најмање шест месеци радног искуства у звању струковни медицински радиолог или виши радиолошки техничар.

Потребан степен стручне спреме за обављање послова под тачком I.1.: VI

Приликом пријављивања на оглас за обављање послова под тачком I.1. потребно је доставити:

• молбу у којој су прецизно наведени контакт подаци и назив послова за које се кандидат пријављује

• оверену фотокопију дипломе о завршеном високом образовању, и то:

оверену фотокопију уверења о положеном стручном испиту за звање струковни медицински радиолог/ виши радиолошки техничар

оверену фотокопију лиценце за самосталан рад на пословима струковног медицинског радиолога/ вишег радиолошког техничара издате од стране Коморе медицинских сестара и здравствених техничара Србије

потврду послодавца/ установе/ завода/ института о дужини радног искуства у звању струковни медицински радиолог/ виши радиолошки техничар (за кандидате који немају најмање шест месеци радног стажа у наведеном звању у обзир ће се узимати и искуство стечено у току обављања обавезног приправничког стажа и само у том случају кандидати треба да доставе потврду установе у којој су га обавили. Уколико установа из неког разлога није у могућности да изда ову потврду у обзир ће се узимати и потврда о обављеном приправничком стажу издата од стране завода/ института за јавно здравље у ком је кандидат полагао стручни испит)

уверење Националне службе за запошљавање о кретању на евиденцији лица која траже запослење – не старије од 8 дана од дана расписивања огласа

доказ о промени презимена у складу са приложеном документацијом, уколико је дошло до промене – оверену фотокопију извода из матичне књиге рођених или извода из матичне књиге венчаних

доказ да се против кандидата не води кривични поступак (уверење надлежног суда) – не старије од 6 месеци од дана расписивања огласа

доказ да кандидат није осуђиван за кривична дела (уверење надлежне полицијске управе или полицијске станице) – не старије од 6 месеци од дана расписивања огласа

потврду о спроведеној имунизацији/ вакциналном статусу – оригинал или оверену фотокопију

• кратку биографију (Curriculum Vitae – CV)

Кандидати који су се јавили на оглас могу бити позвани на разговор ради пружања додатних података који могу бити важни за одлуку о пријему (претходно искуство у раду, просечна оцена у току школовања, додатно образовање или оспособљеност, дужина трајања школовања, итд.).

Одлука о избору кандидата биће објављена на интернет презентацији Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, www.bolnicasombor.org.rs у року од од 30 дана од дана закључења огласа.

Одабрани кандидат је дужан да пре заснивања радног односа достави лекарско уверење о здравственој способности за обављање послова на које је изабран. Уколико кандидат у остављеном року не достави или не може да достави уверење о здравственој способности исти ће бити одбијен, а вршилац дужности директора Опште болнице ће под истим условима одабрати другог кандидата који се пријавио и испуњава услове по Огласу.

Рок за подношење пријава је 8 (осам) дана од дана објављивања огласа на Огласној табли Националне службе за запошљавање – Филијала Сомбор.

Пријаве на оглас са потребном документацијом доставити препорученом пошиљком или путем курирске службе на адресу:

Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор

ул. Војвођанска бр. 75

25000 Сомбор,

уз напомену „за оглас за радиолошког техничара“ или лично преко Службе протокола у Управној згради – соба бр.12.

Неблаговремене, недозвољене и непотпуне пријаве и пријаве које нису потписане од стране кандидата као и уз које нису приложени сви потребни докази неће се узимати у разматрање.

По окончању огласа предата документа се неће враћати кандидатима.

Текст огласа можете преузети у одељку Радни односи. Оглас је активан у периоду 04.07.2019. – 11.07.2019.

Вршилац дужности директора Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор

др Драган Растовић