Превентивни прегледи 28.01.2018

У складу са акцијом бесплатних превентивних прегледа коју је покренуло Министарство здравља Републике Србије а у складу са кампањом „Рак је излечив“ дана 28.01. 2018. године у периоду од 08.00 до 16.00 часова Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор организује групу превентивних прегледа коју сачињавају:

1. УСГ преглед горњег абдомена,
  2. Лабораториске анализе CЕА, Са 19-9,
  3. Мамографија,

Сви наведени прегледи и анализе обављаће се у просторијама Радиолошке службе – приземље Хируршког блока Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, улица Војвођанска бр. 75.

Прегледе могу да обаве сви заинтересовани грађани као и сви они грађани који немају регулисано здравствено осигурање.

НАПОМЕНА за обављање прегледа:

• УСГ преглед горњег абдомена – након 20.00 часова претходног дана пацијент не треба да уноси храну, на дан прегледа не уноси ни храну ни течност.

• Мамографија – мамографија се ради женама од 50 до 69 година живота.
    Уколико је жени раније већ рађена мамографија, поновно снимање се врши након 2 (две) године (не у краћем року од тога).

Уколико жена поседује снимке и налазе раније рађених мамографија, потребно је да их понесе са собом на снимање.