Закључен Споразум о едукацији из интервентне кардиологије

Дана 29.07.2016. године под бр.: 29-3520/2016, Општа болница “Др Радивој Симоновић“ Сомбор, Сомбор је у Сремској Каменици закључила Споразум о едукацији из интервентне кардиологије између Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, Сомбор, Опште болнице „Ђорђе Јоановић“ Зрењанин, Зрењанин, Опште болнице Суботица, Суботица и Института за кардиоваскуларне болести Војводине, Сремска Каменица.

Предмет наведеног  Споразума јесте едукација одређеног броја здравствених радника запослених у Општој болници „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, Сомбор, од стране стручних здравствених радника квалификованих у области интервентне кардиологије, а запослених у Институту за кардиоваскуларне болести Војводине, Сремска Каменица.

Циљ едукације прецизиране Споразума јесте унапређење квалитета здравствене заштите кроз мере и активности којима се у складу са савременим достигнућима медицинске науке и праксе повећава могућност повољног исхода и смањивање ризика и других нежељених последица по здравље и здравствено стање пацијента и заједнице у целини.