Посета делегације Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор, болници „Szent Rokus“ у граду Баја, Република Мађарска

Дана 31.10.2014. године делегација Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ из Сомбора, предвођена директором др Миланом Грбом, посетила је по позиву директора др Габора Тот, болницу „Szent Rokus“ у граду Баји у Републици Мађарској.

На научном скупу који је одржан у ту част, чланица сомборске делегације др Емеше Ури, одржала је предавање на мађарском језику из области неурологије под називом „Упоређивање значаја неуросонографског налаза са неурофизиолошким испитивањима код пацијената са Карпал-тунел синдромом“.

Приликом посете, делегацији Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ из Сомбора, презентована је савремена новоотворена зграда болнице домаћина у чијем саставу је више грана медицине, грађена по најсавременијим стандардима.

Посета је окончана договарањем наставка, те учвршћивањем даље сарадње између две пријатељске болнице.