ИНФОРМАЦИЈА о узимању крви из пупчаника

Овим путем Вас обавештавам да је Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор од Министарства здравља Комисије за процену здравствених технологија добила сагласност Решењем број 500-01-0046/2012-02 од 26.06.2012. године, за увођење нове здравствене технологије:

• узимање крви из пупчаника.

Општа болница „Др Радивој Симоновић“ Сомбор ће у складу са Инструкцијама Министарства здравља Републике Србије о узимању и транспорту крви из пупчаника у банке ћелија у иностранство приступити закључењу Уговора са одговарајућом банком ћелија у иностранству а исте су дужне пре склапања уговора доставити:

• Предлог уговора о пословно техничкој сарадњи
  • Извод из Агенције за привредне регистре
  • Уговор о ексклузивном заступништву у превозу
  • Податци о банци матичних ћелија
  • Решење Агенције за лекове и медицинска средства о систему за прикупљање крви и опремљености сета уређајем за праћење температуре.

Истовремено Вас обавештавам да је Управни одбор Опше болнице „Др Радивој Симоновић“ Сомбор донео Одлуку о наплати услуге узимања крви из пупчаника у износу од 5.000,00 динара а која се не обезбеђује на терет сресдстава обавезног здравственог осигурања.

У складу са чланом 14. Закона о трансплатацији ћелија и ткива (Сл. гласник РС број 72/2009.) одређује се Рачић др Лазар за Координатора за поступак узимања крви из пупчаника о чему ће се прибавити сагласност Министарства здравља.

С поштовањем,
Директор Опште болнице